birgün

5° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 10.02.2020 10:54

Ricky Gervais'dan çok konuşulan Oscar yorumu

Sivri dili ve eşsiz mizah anlayışıyla tanınan İngiliz komedyen ve oyuncu Ricky Gervais, sunucusuz gerçekleştirilen 92. Oscar Ödülleri hakkındaki yorumlarıyla yine çok konuşuldu

Ricky Gervais'dan çok konuşulan Oscar yorumu

Altın Küre Ödül Töreni’ndeki sunumuyla çok konuşulan Ricky Gervais, sosyal medyada yaptığı yorumlarla Oscar törenini tiye aldı.

Bir Twitter kullanıcısının “Eğer Oscar’ı bu gece sen sunuyor olsaydın en iyi ilk şakan ne olurdu?” sorusunu yanıtlayan Gervais, hızlı bir giriş yaptı ve şu ifadeleri kullandı; “Eşitlikle ilgili bütün o ilham verici konuşmalarınızı duymak için sabırsızlanıyorum ve sizin bu gece burada bulunduğunuz üç saatte, düşük ücretli göçmen ev personelinizin uyumak için izin alabilecek olması harika”.

Takipçisine bir yanıt daha veren Gervais, bu kez “Bu gece burada bu çeşitliliği görmek harika. Her şekil ve büyüklükte zengin seks zararlıları” yorumunu yaptı.

Daha önce Altın Küre’de yaptığı gibi, Netflix’te geçtiğimiz yıl yayınlanan dizisi After Life’a değinen Gervais, tören yerine diziyi izlemeye tavsiyesinde bulundu.

Ünlü oyuncu, “Amerika! Bu gece Netflix’te binge-watch (bir dizinin bölümlerini art arda izlemek) yapıp After Life’ı izleyin. Bu dizi, insanlığın iğrenç, narsistik bir veba olduğunu fark edince öfkeli ve depresif hale gelen ve yaşama isteğini kaybeden bir adam hakkında. Ya da bunu yerine Oscar’ları izleyin ve bu duyguları ilk elden deneyimleyin” dedi.

NE OLMUŞTU?

Daha önce dört kez Altın Küre Ödülleri’nin sunuculuğunu yapan Ricky Gervais, her ne kadar “Artık bunun için çok yaşlıyım” dese de ocak ayında gerçekleşen 77. Altın Küre Ödülleri’ndeki açılış konuşmasını da yapmıştı.

Politik ödül konuşmaları yapan ünlüleri tiye alan Gervais, “Çoğunuz okulda Greta Thunberg’den daha az zaman geçirdiniz. Eğer kazanırsanız, gelin, küçük ödülünüzü kabul edin, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s…ir olup gidin” demişti.

Fotoğraf: Youtube

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız