Rıdvan Dilmen: Cumhurbaşkanı dedi diye yabancı sınırı değiştirilmez

15.11.2017 12:19 SPOR

Spor yorumcusu ve eski futbolcu Rıdvan Dilmen, dün akşam bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Yabancı kısıtlamasına değinen Dilmen, "Cumhurbaşkanı istedi diye yabancı sınırı artırılmaz veya azaltılmaz" dedi.

Sputnik'in aktardığına göre, Rıdvan Dilmen dün akşam TRT Spor'da yayınlanan Futbolun Zirvesi programında futbolda yabancı kısıtlaması konusuna değindi. Konuşmasının başında Alaçatı olayını kastederek Fatih Terim'in 'saha dışındaki bir olay nedeniyle gönderilmesini' yanlış bulduğuna dile getiren Dilmen, "Fatih Terim'i gönderdiniz, Galatasaray ile flört eden Lucescu'yu getirdiniz. Lucescu'nun hataları olduğu kadar onu tercih edenler de hatalıdır" dedi.

'CUMHURBAŞKANI ARTTIR DEDİ DİYE ARTTIRILMAZ VEYA AZALTILMAZ'

Dilmen'in konuşmasından kesitler şu şekilde:

"Biz 9 kez yabancı kuralını değiştirmiş bir ülkeyiz. Dünyada başka bir ülke yoktur böyle! Lucescu, Shakhtar'ı yönetirken sadece 2 yerli futbolcusu vardı. Ama buraya gelince ilk gün yabancı sınırını konuştu. Bu konuda bir algı oluşturuldu. Bu açık.

Cumhurbaşkanımızın Caner'e ceza verilmesi hususunda etkisi olmamıştır. Ben Cumhurbaşkanı'na sordum bu konuyu, "Nerden çıktı, ne cezası, nasıl olur böyle bir şey, kimler böyle edepsizlikler yapıyor" dedi. Türk futbolu böyle yönetilemez.

Yabancı sınırı, Cumhurbaşkanı arttır dedi diye arttırılmaz veya azaltılmaz. Bunlar ayıp şeyler futbol böyle yönetilmez. Bunlar bu dedikodular ayıp şeyler. Bunlar futboldan soğutur. Hatırlarsanız Cumhurbaşkanı 2-3 ay önce benim adıma sadece Halil Ibrahim Kalın konuşabilir dedi."

'LUCESCO, EROL ERDAL ALKAN'I İNTERNETTEN İZLEYİP ALDIYSA BU BİR SKANDALDIR'

80 milyon nüfuslu bir ülkeyiz, bu kadar büyük bir ülkede, bu kadar genç nüfusun olduğu bir ülkede, fubolu bu kadar seven bir ülkede güven ve adalet olmadığı zaman hiç bir şey olmaz. Bizim kendi sektörümüz açısından söylüyorum.

Lucescu Arda için İspanya'ya kadar gidiyorsa, Erol Erdal Alkan'ı da izlemek için Hollanda'ya gitmelidir. Bildiğim kadarıyla gitmedi. Lucescu eğer Erol Erdal Alkan'ı internet üzerinden izleyip aldıysa bu bir skandaldır."