birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Riverdale dizisinin oyuncusu annesini öldürdü: Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

'Supernatural', 'Saftirik Greg'in Günlüğü' ve 'Riverdale' gibi yapımlarda rol alan ünlü oyuncu Ryan Grantham, annesini öldürmekten ömür boyu hapse mahkum edildi. Grantham'in, Başbakan Justin Trudeau'ya suikast yapmayı ve okuduğu üniversitede toplu şiddet eylemi planladığı öğrenildi.

KÜLTÜR SANAT 25.09.2022 11:20
Riverdale dizisinin oyuncusu annesini öldürdü: Ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı Fotoğraf: Netflix
Abone Ol google-news

Riverdale dizisinin Jeffrey Augustine karakterini canlandıran Ryan Grantham, Kanada Başbakanı Trudeau'ya suikast düzenlemeye gitmeden önce 64 yaşındaki annesi Barbara Waite'i öldürdü.

NTV'nin haberine göre; Mahkemenin birinci derece cinayetle suçladığı 24 yaşındaki oyuncu, 2020'de annesini öldürmekten suçlu bulunduktan sonra ikinci dereceden cinayet işlediğini kabul etti.

Kanada savcıları, Grantham'ın ayrıca Kanada Başbakanı Justin Trudeau'yu öldürmeyi planladığını da söyledi.

"ANNEMİ ÖLDÜRDÜM"

Grantham, cinayetten sonra annesinin cesedini Go-Pro kamerasıyla videoya alırken “Kafasının arkasından vurdum. Ben olduğumu birkaç dakika sonra anlayabilirdi” dedi.

Cinayetin ardından saatlerce alkol ve uyuşturucu kullanan Kanadalı oyuncu, üç silah ve kendi yaptığı 12 molotof kokteylinin yanı sıra kamp malzemeleri ile Kanada Başbakanı Trudeau’nun konutunun yoluna koyuldu.

200 km araç sürdükten sonra geri dönüp bir karakola teslim olan Grantham, karakoldaki bir polise “annemi öldürdüm” diyerek teslim oldu.

ANKSİYETE VE KLİNİK DEPRESYON TEŞHİSİ

Vancoouver’daki kolluk kuvvetlerinin verdiği demeçte Grantham’ın son iki buçuk senedir gözaltında olduğunu ve tutuklanmasından bu yana bir akıl sağlığı programına katıldığını söyledi.

Duruşma sırasında avukatları, onun anksiyete ve klinik depresyonla mücadele ettiğini ve annesini öldürene kadar geçen aylarda kendini öldürme ve başkalarına zarar verme arzusunu dile getirdiğini savundu.

Grantham, ömür boyu hapis cezasının ilk 14 senesinde şartlı tahliyeye başvuramayacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun