birgün

25° AÇIK

Rıza Sarraf hakkında yakalama kararı

GÜNCEL 05.11.2018 10:07
Rıza Sarraf hakkında yakalama kararı
Abone Ol google-news

Beykoz Kanlıca'daki yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit isimlerinden olan Rıza Sarraf'ın 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Habertürk'den Arzu Kaya'nın haberine göre, Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya taraflar katılmadı. Sanık Rıza Sarraf'ın istinabe yoluyla ifadesinin alınabilmesi için ABD'de tutuklu bulunduğu cezaevine yazı yazıldığını, celse arasında tahliye edildiğine ilişkin haberler çıktığını tutanağa geçiren mahkeme hakimi, Zarrab'ın hala tutuklu olup olmadığının Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Newyork Başkonsolosluğu'na sorulmasına karar verdi.

GELME İHTİMALİNE KARŞI YAKALAMA KARARI
Mahkeme, Türkiye'ye giriş yapabileceği ihtimali karşı savunmasının alınması için Rıza Sarraf hakkında yakalama kararı çıkardı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol