birgün

27° AZ BULUTLU

KADIN 27.03.2020 16:46

Rize’de bir kadın, boşandığı erkek tarafından silahla başından vuruldu

Rize’de bir kadın, boşandığı Ali Rıza Havuz tarafından sokak ortasında başından vuruldu. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan H.K. yaşamını yitirdi. Havuz, gözaltına alındı

Rize’de bir kadın, boşandığı erkek tarafından silahla başından vuruldu

Rize'de, bir akrabasıyla caddede yürüyen H. K., 17 yıl önce boşandığı erkek Ali Rıza Havuz tarafından başından tabancayla vuruldu. Ağır yaralanan H.K., kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi, saldırgan erkek, olay yerinden geçen polis ekiplerince yakalandı.

Olay, saat 15.00 sıralarında kentin en işlek caddelerinden biri olan Cumhuriyet Caddesi'nde yaşandı. Caddede bir kadın akrabasıyla yürüyen H.K.’ye, boşandığı Ali Rıza Havuz, tabancayla ateş etti. H.K., başından vurularak ağır yaralandı. Olay ayında caddeden geçen polis ekibi, Havuz’u yakalayarak, gözaltına aldı. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan H.K., kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kafası ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan H.K, ambulansla kaldırıldığı Rize Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

H.K'nin cenazesi, otopsi için Rize Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.

Zanlının İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri sürüyor.

rize-de-bir-kadin-bosandigi-erkek-tarafindan-silahla-basindan-vuruldu-707004-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız