birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.05.2020 20:51

Rize'de yol olmadığı için müdahale edilemeyen yangın, 6 saat sonra söndürüldü

Rize’nin Fındıklı ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Bugün saat 16.00 sıralarında çıktığı bildirilen yangına, 'yol olmadığı için' müdahale edilemedi. Yangın, 6 saat sonra söndürüldü

Rize'de yol olmadığı için müdahale edilemeyen yangın, 6 saat sonra söndürüldü

Rize’nin Fındıklı ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle yayılıyor. Yol olmadığı için müdahale edilemediği söylenen yangın, uzaktan takip edildi. Yangın yapılan müdahale ile 6 saat sonra söndürüldü. Soğutma çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Edinilen bilgilere göre, saat 16.00 sıralarında Fındıklı ilçesi Sahil Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıktı. Rüzgarın etkisiyle yayılan alevleri gören yurttaşların ihbarıyla, Pazar Orman İşletme Şefliği ekipleri ile polis yangın alanına geldi. Ekipler, 'yol olmadığı için' yangına müdahale edemedi.

Yangına müdahale edemeyen ekiplerin, alevlerin yayılışını izleyerek, müdahale planı oluşturmaya çalıştığı bildirildi. Yurttaşlar ise alevleri uzaktan seyrediyor.

6 SAAT SONRA SÖNDÜRÜLDÜ

Rize’nin Fındıklı ilçesi Sahil mahallesinde ormanlık alanda saat 16.00 sıralarında çıkan orman yangınına, Pazar Orman İşletme Şefliği ve Fındıklı Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etti.

Araç yolu olmadığı için ekiplerin kazma ve küreklerle yayılışının önünü kestiği alevler, kontrol altına alındı. Yangın yapılan müdahale ile 6 saat sonra söndürüldü. Soğutma çalışmaları sürerken, yangının çıkış nedeni araştırılıyor.


85 NOKTADA YANGIN ÇIKMIŞTI

Karadeniz Bölgesi'nde geçen yıl aralık ayında 3 günde 85 noktada çıkan orman yangınlarında, 21 ev yandı, yaklaşık 280 hektar orman ve tarım arazisi zarar gördü. Yangınların yakılan anız nedeniyle çıktığı ve rüzgarın etkisiyle yayıldığının belirlenmesi üzerine 7 kişi hakkında yasal işlem başlatılmıştı.

rize-de-orman-yangini-yol-olmadigi-icin-mudahale-edilemiyor-732677-1.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız