birgün

20° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 11.09.2019 10:41

Rize'de Zabıta Müdürü ve şoförü görevden alındı iddiası

Rize'de Zabıta Müdürü ve şoförü görevden alındı iddiası

HABER MERKEZİ

Rize Belediyesi Zabıta Müdürü şoförünün önceki gece alkollü olmasından dolayı trafikten men edildiği iddia edildi. Ayrıca Zabıta Müdürü Bayram Ali Sarı'nın da görevden alındığı iddialar arasında.

Olayı Twitter hesabından duyuran gazeteci Deniz Varlı, "Belediye Başkanı gece acil toplantı yaparak her ikisini de açığa aldı" dedi.

Rize Belediyesi Zabıta Müdürü Bayram Ali Sarı, şoförü Mehmet Karafazlı ile birlikte belediyeye ait makam aracıyla Derepazarı istikametinden Rize şehir merkezine doğru gelirken polis noktasında çevirmeye alındı.

Şoför Karafazlı, alkollü çıkınca trafikten men edildi.

Olayın duyurulmamaya çalışıldığını belirten Varlı, "Belediye Başkanı Rahmi Metin, gece yardımcılarını toplayıp müdürü ve şoförünü açığa aldı" dedi.

ÖZEL KALEMDEN YALANLAMA

Bilgi almak için aradığımız Rize Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü, olayı yalanlayarak Zabıta Müdürü Bayram Ali Sarı'nın görevde olduğunu belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız