birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 24.01.2020 17:10

Robert De Niro asistanına tazminat davası açtı

Asistanı tarafından tacizle suçlanan aktör Robert De Niro, eski asistanının işyerinde zamanının çoğunu popüler komedi dizisi Friends izleyerek harcadığı iddiasıyla 6 milyon dolarlık bir tazminat davası açtı

Robert De Niro asistanına tazminat davası açtı

Eski asistanı tarafından cinsiyet ayrımcılığı ve tacizle suçlanan ABD'li aktör Robert de Niro, iddiaların gerçeği yansıtmadığını, kişisel bilgilerinin açığa çıkarılması ve yayılmasıyla tehdit edildiğini öne sürdü. De Niro’nun 6 milyon dolarlık bir tazminat davası açtığı öğrenildi.

ABD'li aktör Robert De Niro ile kendisini taciz ve cinsiyet ayrımcılığıyla suçlayan 37 yaşındaki eski asistanı Graham Chase Robinson arasındaki gerilim suçlamalar üzerinden artarak devam ediyor.

Robinson'ın cinsiyet ayrımcılığı ve taciz suçlamasıyla ekim ayında açtığı 12 milyon dolarlık tazminat davasına, kendisine verdiği bütçeyi kötüye kullandığı ve işten kaytardığı suçlamalarıyla 3 milyon dolarlık tazminat davasıyla karşılık veren usta oyuncundan yeni bir hamle daha geldi.

Sputnik'in Magazin haber sitesi TMZ’den aktardığı habere göre ünlü aktör, Graham Chase Robinson’ın kendisine Ağustos 2019’da kişisel bilgilerini ifşa etmekle tehdit eden bir mail attığını iddia etti.

Öte yandan Robinson’ın De Niro'yu sırlarını ortaya çıkardığı bir kitap yazmakla tehdit ettiği bir başka mail daha attığı belirtildi. ‘The Irishman’in yıldızının ne konuda tehdit edildiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

İŞYERİNDE FRIENDS İZLEDİĞİ İDDİASIYLA DAVA AÇTI

Olaydan birkaç gün sonra De Niro, Robinson’ın şirket kartını özel işleri için kullandığı öne sürdü.

Bununla beraber ünlü aktörün eski asistanının işyerinde zamanının çoğunu popüler komedi dizisi Friends izleyerek harcadığı iddiasıyla 6 milyon dolarlık bir tazminat davası açtığı öğrenildi.

Graham Chase Robinson dava dilekçesinde De Niro'nun kendisine küfür ettiğini, zorla fiziksel temasta bulunduğunu, cinsel içerikli yorumlara maruz bıraktığını ve ahlaksız şakalar yaptığını iddia etmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız