birgün

22° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 13.11.2019 17:11

Roger Waters, Morales'e destek verdi: Halkınızın çoğunu yoksulluktan kurtardınız ve onları onur sahibi yaptınız

Roger Waters, Morales'e destek verdi: Halkınızın çoğunu yoksulluktan kurtardınız ve onları onur sahibi yaptınız


Pink Floyd'un efsanevi solisti Roger Waters, Amerikancı faşist darbeyle istifaya zorlanan Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’e destek mesajı gönderdi. Rogers mesajında “Halkınızın çoğunu yoksulluktan kurtardınız ve onları onur sahibi yaptınız” dedi.

Güney Amerika'nın önde gelen yayınlarından Telesur’un haberine göre, “Evo Morales, bunu görürseniz, size daha fazla güç versin. Umarım sürgününüz kısa sürer. İnsanların size ihtiyacı var, sizin gibi bir lidere ihtiyaçları var. Güney Amerika’nın ilk yerli lideri sizsiniz. Çok iyi bir iş çıkardınız, birçok insanı yoksulluktan kurtardınız ve onları onur sahibi yaptınız” ifadelerini kullandı.

Bolivya liderinin hukukun ve demokrasinin üstünlüğünü ülkesine getirdikten sonra "halkından açgözlülükle koparıldığını" söyleyen Waters, “Ben dindar bir adam değilim sizin için dua ederim” diyerek Morales’e “kalbinin onunla birlikte olduğunu” dile g

Waters, ABD'nin emperyalist uygulamalarına karşı daha önce de birçok itirazda bulundu. ABD'nin Venezuela'ya müdahalelerini eleştiren Waters konuyla ilgili ABD'ye seslenmiş ve "Venezuelalılar gerçek bir demokrasiye sahip. Onları rahat bırakın. Dünyanın yüzde 1'inin buradaki petrolü yağmalamasını engelleyin. Bu deliliği durdurun. Venezuela'dan elinizi çekin. Trump'ın Venezuela darbesine son!'' demişti.

Waters ayrıca ABD Başkanı Donald Trump'ın mülteci politikasını eleştirmek amacıyla Meksika duvarının örülmesi planlanan yerde konser vererek grubun efsane albümü 'The Wall'da (Duvar) yer alan tüm şarkıları seslendirmek istediğini duyurmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız