Roger Waters, Morales'e destek verdi: Halkınızın çoğunu yoksulluktan kurtardınız ve onları onur sahibi yaptınız

13.11.2019 17:11 DÜNYA


Pink Floyd'un efsanevi solisti Roger Waters, Amerikancı faşist darbeyle istifaya zorlanan Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’e destek mesajı gönderdi. Rogers mesajında “Halkınızın çoğunu yoksulluktan kurtardınız ve onları onur sahibi yaptınız” dedi.

Güney Amerika'nın önde gelen yayınlarından Telesur’un haberine göre, “Evo Morales, bunu görürseniz, size daha fazla güç versin. Umarım sürgününüz kısa sürer. İnsanların size ihtiyacı var, sizin gibi bir lidere ihtiyaçları var. Güney Amerika’nın ilk yerli lideri sizsiniz. Çok iyi bir iş çıkardınız, birçok insanı yoksulluktan kurtardınız ve onları onur sahibi yaptınız” ifadelerini kullandı.

Bolivya liderinin hukukun ve demokrasinin üstünlüğünü ülkesine getirdikten sonra "halkından açgözlülükle koparıldığını" söyleyen Waters, “Ben dindar bir adam değilim sizin için dua ederim” diyerek Morales’e “kalbinin onunla birlikte olduğunu” dile g

Waters, ABD'nin emperyalist uygulamalarına karşı daha önce de birçok itirazda bulundu. ABD'nin Venezuela'ya müdahalelerini eleştiren Waters konuyla ilgili ABD'ye seslenmiş ve "Venezuelalılar gerçek bir demokrasiye sahip. Onları rahat bırakın. Dünyanın yüzde 1'inin buradaki petrolü yağmalamasını engelleyin. Bu deliliği durdurun. Venezuela'dan elinizi çekin. Trump'ın Venezuela darbesine son!'' demişti.

Waters ayrıca ABD Başkanı Donald Trump'ın mülteci politikasını eleştirmek amacıyla Meksika duvarının örülmesi planlanan yerde konser vererek grubun efsane albümü 'The Wall'da (Duvar) yer alan tüm şarkıları seslendirmek istediğini duyurmuştu.