birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 23.07.2021 17:01

RTÜK: Medya kuruluşlarının fon alması milli güvenlik sorunu oluşturabilir

Türkiye'de medya kuruluşlarının yabancı kurum ve kuruluşlardan fon almasıyla ilgili tartışmalara bir açıklama da RTÜK'ten geldi.

RTÜK: Medya kuruluşlarının fon alması milli güvenlik sorunu oluşturabilir

Türkiye'de medya kuruluşlarının yabancı kurum ve kuruluşlardan fon almasıyla ilgili tartışmalar Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) da katıldı. RTÜK yaptığı yazılı açıklamada, medya kuruluşlarının yabancı kurumlardan fon almasının 'milli güvenlik sorunlarına yol açabileceğini' söyledi.

RTÜK'ten yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye'yi dışarıdan dizayn etme çabasında olanların kullandığı en önemli argümanların başında da maalesef medya gelmektedir. Basın özgürlüğü adı ve görüntüsü altında Türkiye düşmanlığı şifreleri üretilmekte ve algı operasyonlarıyla negatif propagandalar topluma pompalanmaktadır.

Yabancı kurum ve kuruluşların fonlarıyla Türkiye'de faaliyet gösteren medyanın olası milli güvenlik sorunlarına yol açabileceği gerçeğiyle hareket ederek Üst Kurul olarak gerekli tüm düzenleme ve denetleme faaliyetlerini titizlikle ele almaktayız. Yerli ve milli medyamız yalnız ve sahipsiz değildir. Ülkemiz kendi milli yayın kuruluşlarının her zaman yanındadır."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol