birgün

12° AZ BULUTLU

GÜNCEL 25.01.2020 16:43

RTÜK, 'provokatif' olduğu iddiasıyla yorum ve haberlere inceleme başlattı

RTÜK, Elazığ'daki deprem sonrası radyo ve televizyonlardaki 'provokatif' olduğu iddia edilen yorum ve haberler için inceleme başlattı

RTÜK, 'provokatif' olduğu iddiasıyla yorum ve haberlere inceleme başlattı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), Elazığ'daki deprem sonrası radyo ve televizyonlardaki provokatif olduğu iddia edilen yorum ve haberlere yönelik inceleme başlattığı öğrenildi.

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Dün akşam ülkemizi derinden sarsan Elazığ merkezli deprem sonrası bazı medya hizmet sağlayıcı kuruluşların toplumu provoke etme amaçlı ve yanlış yönlendirme amacı güden yayınları incelemeye alındı. Yapılan inceleme sonucunda uzmanlar tarafından yazılan ve ilgili kuruluşlara ağır idari yaptırım öneren raporlar kurula sunuldu."

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız