birgün

28° PARÇALI AZ BULUTLU

RTÜK'ten banyo sahnesine para cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV'ye yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisine küvet sahnesi nedeniyle para cezası uyguladı.

MEDYA 11.02.2021 15:28
RTÜK'ten banyo sahnesine para cezası
Abone Ol google-news

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), FOX TV'de yayınlanan Sen Çal Kapımı ve Baraj dizilerine ceza kesti.

Kerem Bürsin ve Hande Erçel'in başrolünde yer aldığı Sen Çal Kapımı dizisine; masaj, jakuzi ve duş sahneleri nedeniyle, 'Türk aile yapısına aykırı olması' gerekçesiyle idari para cezası uygulandı.

FOX TV'nin bir diğer dizisi Baraj'a ise, 'toplumsal cinsiyet eşitliğine ters düşen, kadınlara yönelik baskıları teşvik eden ve kadını istismar eden nitelikte yayın yapıldığı' gerekçesi ile idari para cezası kesildi.

rtuk-ten-banyo-sahnesine-para-cezasi-840453-1.

Ceza alan Sen Çal Kapımı dizisinde Hande Erçel, Kerem Bürsin, Neslihan Yeldan, Anıl İlter, Bige Önal ve Melisa Döngel başrolleri paylaşıyor. Dizinin konusu ise şöyle; hayatta bütün umutlarını eğitimine bağlayan Eda Yıldız (Hande Erçel), yurt dışı eğitim bursunu keserek lise mezunu kalmasına neden olan Serkan Bolat (Kerem Bürsin) ile karşı karşıya gelir. Serkan Bolat, Eda’ya kendisiyle iki ay nişanlı taklidi yaparsa, bursunu geri vermeyi teklif eder. Eda nefret ettiği Serkan'ın teklifini önce reddetse de koşullar değişince kabul etmek zorunda kalır. Nişanlı taklidi yaparken, Serkan ve Eda ilişki yaşamaya başlar.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun