birgün

8° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 27.10.2021 15:06

RTÜK, “TÜGVA’yı aşağıladığı” gerekçesiyle Halk TV’ye ceza verdi!

RTÜK Üst Kurul Üyesi Okan Konuralp, RTÜK’ün “TÜGVA’yı aşağıladığı” gerekçesiyle Halk Tv’ye para cezası kestiğini duyurdu. Ayrıca Tele 1'e de İsmail Kahraman hakkındaki değerlendirmeler nedeniyle ceza verildi.

RTÜK, “TÜGVA’yı aşağıladığı” gerekçesiyle Halk TV’ye ceza verdi!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV’ye Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile ilgili yaptığı yayınlar nedeniyle ceza kesti.

Gelişmeyi duyuran RTÜK Üst Kurul Üyesi Okan Konuralp, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda cezanın nedeninin "TÜGVA'nın aşağılanması" olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“RTÜK, TÜGVA’yı küçük düşürdüğü/aşağıladığı/ iftira attığı gerekçesiyle HalkTv’ye para cezası verdi. RTÜK’ün, TÜGVA kararına, Sayın Taşçı ile birlikte karşı oy kullandık. RTÜK’ün “incinmiş” bir TÜGVA için gösterdiği hassasiyeti işsiz gençlerimizin takdirine bırakıyorum.”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu TÜGVA’nın adı, son günlerde sık sık devlet içinde kadrolaşma iddialarıyla anılıyor.

TELE 1'E DE CEZA VERİLDİ

Öte yandan Konuralp, Merdan Yanardağ ve Emre Kongar'ın, Anayasa'da laikliğin olmaması yönündeki önerisiyle tepki çeken eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman hakkındaki değerlendirmeleri nedeniyle Tele 1'e de ceza verildiğini belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol