birgün

10° AÇIK

GÜNCEL 01.02.2019 15:58

Rus kozmonot, Dünya’nın uzaydan çekilmiş videosunu yayınladı

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) en büyük yatırımcılarından birisi olan Roskosmos, Dünya’nın uzaydan çekilmiş görüntülerini yayınlamaya devam ediyor. Uzay ajansı bu sefer de Rus kozmonot Oleg Kononenko’nun timelapse tekniği ile çektiği videoyu paylaştı. Roskosmos’un Twitter hesabı üzerinden yayınladığı videoda atmosferin oluşturduğu kırmızı parıltılar ve şehir ışıkları görülebiliyor. Kuzey ışıkları olarak da adlandırılan Auroralar ise sağ tarafta görülüyor. Geçtiğimiz […]

Rus kozmonot, Dünya’nın uzaydan çekilmiş videosunu yayınladı

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) en büyük yatırımcılarından birisi olan Roskosmos, Dünya’nın uzaydan çekilmiş görüntülerini yayınlamaya devam ediyor.

Uzay ajansı bu sefer de Rus kozmonot Oleg Kononenko’nun timelapse tekniği ile çektiği videoyu paylaştı.

Roskosmos’un Twitter hesabı üzerinden yayınladığı videoda atmosferin oluşturduğu kırmızı parıltılar ve şehir ışıkları görülebiliyor. Kuzey ışıkları olarak da adlandırılan Auroralar ise sağ tarafta görülüyor.

Geçtiğimiz aralık ayında uzaya fırlatılan Oleg Kononenko, şu anda ISS’de görev yapan üç astronottan birisi. Kononenko’ya bir Kanadalı ve bir ABD’li astronot eşlik ediyor.

Roskosmos’un dördüncü kez Uzay İstasyonu’na gönderdiği Kononenko, ve diğer iki mürettebat önümüzdeki Haziran ayında geri dönecek. 

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız