ABD seçimleriyle ilgili yorumda bulunan Rus Milletvekili Sergey Mironov, renkli devrim bumerangının sahibine döndüğünü söyledi.

Rus siyasetçiler ABD seçimlerini yorumladı: Renkli devrim bumerangı sahibine döndü

Dünyanın gözü kulağı şimdiye kadarki en yüksek katılım oranının görüldüğü ABD Başkanlık Seçiminde. Adil Rusya Partisi lideri Sergey Mironov de ABD Seçimleriyle ilgili bir açıklama yaptı. ABD’de gözle görülür bir bölünme yaşandığını ve durumun uzun süre yatışmayacağını düşündüğünü belirtti.

Sputnik'in haberine göre, Mironov, “Çok şaşırtıcı bir şey görüyoruz. Görünüşe göre, ABD’nin daha önce başka ülkelerde başlattığı renkli devrim bumerangı geri dönüyor. Başkanlık seçimlerinin açıklanmasından sonra birilerinin bu basit renkli devrim tekniklerini ABD içinde kullanmak isteyebileceğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.

'BU SEÇİMLERİN MEŞRU SONUCU OLMAYACAK'

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’nın vekili Vyaçeslav Novikov ise İki aday da zafer ilan etti, Trump ayrıca çok sayıda usulsüzlük iddiasında bulundu. Bu seçimlerin kesinlikle meşru bir sonucu olmayacak. Mahkemede kim kazanırsa kazansın, ABD’lilerin yarısı onu meşru başkan olarak görmeyecek” dedi.

Duma’nın Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Leonid Slutskiy ise, “ABD’deki ‘başkanlık seçimleri’ isimli şov bitmedi. Rusya-ABD ilişkilerinde, adaylardan hangisi kazanırsa kazansın hiçbir değişiklik bekleyemeyiz. Bu çok talihsiz bir durum” açıklamasını yaptı.

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Komitesi’nın Dışişleri Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, “Mağlup tarafın dışarıdan müdahale iddialarına ihtiyaç duymayacağı her belirlilik Rusya’nın yararına. ABD’nin aklıselim politikaya dönmesinin vakti geldi” ifadelerini kullandı.