birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 31.03.2020 15:18

Rusya’da evlenme ve boşanmalar geçici olarak durdurulacak

Rusya Adalet Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında nikah ve boşanmaların geçici olarak durdurulması için çalışma başlattığını bildirdi

Rusya’da evlenme ve boşanmalar geçici olarak durdurulacak

Rusya Adalet Bakanlığı ülkede yüksek oranda artış gösteren koronavirüse karşı önlemleri arttırmaya karar verdi.

Bakanlık basın servisinden yapılan açıklamada ülke genelinde yapılacak olan nikahların ve boşanma davalarının 1 Haziran tarihine kadar durdurulması konusunda çalışma başlatıldığı duyuruldu.

Çalışmaya göre, Rusya'da 1 Hazirana kadar kimse evlenip boşanamayacak.

Öte yandan, bakanlık cezaevlerinde salgının yayılmasını önlemek amacıyla yeni tutukluların Kapotnya bölgesindeki bir hapishaneye gönderilmeye başlandığını, cezaevine gönderilen mahkumların 14 gün boyunca gözetim altında tutulacağını belirtildi.

KURALLARA UYMAYANLARA PARA CEZASI

Moskova başta olmak üzere birçok bölgede sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalara yönelik yasal çalışmalar tamamlandı.

Rus parlamentosu Duma'da milletvekillerinin oyuyla kurallara uymayanların 300 bin ruble para cezasına çarptırılmasına karar verildi.

Rusya Eğitim Bakanlığı ise lise ve üniversite sınavlarının ertelendiğini, sınav tarihlerinin daha sonra açıklanacağını duyurdu.

RUSYA’DA SON DURUM

Rusya Korona Virüsle Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 500 kişide daha koronavirüs tespit edilmesi sonucu ülkedeki toplam vaka sayısının 2 bin 337'ye yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, ülke genelinde 73 bölgede vaka görüldüğü belirtilirken, 55 kişinin daha taburcu edilmesi sonucu iyileşen vaka sayısının 121'e ulaştığı kaydedildi.

Şu ana kadar korona virüs nedeniyle toplam 17 kişinin öldüğü ülkenin başkenti Moskova, en çok vaka kaydedilen kent oldu.

Moskova'da enfekte olan kişi sayısı 387'ye Petersburg'da ise 48'e yükseldi.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız