birgün

27° AÇIK

DÜNYA 18.12.2018 11:47

Rusya'da fabrikanın çatısı çöktü: 3 işçi öldü

Rusya'da fabrikanın çatısı çöktü: 3 işçi öldü

cukurda-defineci-avi-540867-1.Rusya'da bir fabrikada çatı çökmesi sonucu 3 işçi hayatını kaybetti, 4 işçi de yaralandı. Yaşanan o anlar ise güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Edinilen bilgiye göre olay Dzerjinski şehrinde yaşandı. İşçilerin fabrika içinde çalışma yaptığı sırada, çatı aniden çöktü. Çatının çökmesi sonrası kaçma fırsatı bulamayan 3 işçinin öldüğü; 4'ünün ise yaralandığı belirtildi.

Toplamda 116 kişinin etkilendiği ve 35 adet ekipmanın hasar gördüğü kazayla ilgili yapılan incelemelerde, çatının onarıldığı sırada çöktüğüne işaret edildi. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, onarım sırasında çatının çökmesi 'onarım ve inşaat sırasında güvenliğin ihmal' edildiğinin bir göstergesi.(DHA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız