birgün

7° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 20.01.2021 12:05

Rusya’da koronavirüs hastalarıyla çalışan doktorlar erken emekli olabilecek

Rusya'da Covid-19 hastalarıyla 1 ay çalışan doktorlar, 3 ay çalışmış sayılarak erken emekli olabilecek. Ayrıca fiyatı 1.5 milyon rubleye kadar olan otomobillerde indirim uygulanacak

Rusya’da koronavirüs hastalarıyla çalışan doktorlar erken emekli olabilecek

Rusya Federasyon Konseyi Sosyal Politikalar Komitesi Başkan Yardımcısı Tatyana Kusayko, koronavirüs hastalarıyla çalışan doktorların erken emeklilik imkanı olacağını söyledi. Covid-19 hastalarıyla bir ay çalışan doktorlar üç ay çalışmış sayılacak.

NSN’ye konuşan Kusayko, “Şimdi koronavirüs hastalarıyla bir ay çalışanlar üç ay çalışmış sayılacak. Bu nedenle emeklilik olasılığı yeniden hesaplanabilecek” dedi.

Ayrıca koronavirüs hastalarıyla çalışan doktorlara fiyatı 1.5 milyon rubleye kadar olan otomobillerde indirim uygulanacak.

Rus Senatör Vladimir Kruglıy ise konuyla ilgili Sputnik’e yaptığı açıklamada “Şu anda net bir istatistik yok, birçok şey bölgelerdeki duruma bağlı. Ancak koronavirüs hastalarıyla çalıştıktan sonra Rus sağlık çalışanlarının yüzde 20-25’i kadarının erken emeklilik hakkı kazanabileceğine inanıyorum” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol