birgün

26° AZ BULUTLU

GÜNCEL 18.02.2020 13:42

Rusya ile İdlib görüşmesi ikinci gününde

Moskova’da Türkiye ve Rusya’dan heyetler arasında yapılan İdlib görüşmeleri ikinci gününde

Rusya ile İdlib görüşmesi ikinci gününde

Türk ve Rus heyetlerin, İdlib’le ilgili Moskova’da yürüttükleri görüşmeler ikinci gününde.

Taraflar, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda bir araya geldi.

Görüşmelere, diplomatların yanı sıra askeri ve istihbarat yetkilileri de katılıyor.

AA’nın haberien göre, Türk heyetine Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, Rus heyetine ise Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sergey Verşinin ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Büyükelçi Aleksandr Lavrentyev başkanlık ediyor.

AA’ya konuşan diplomatik kaynaklar, Türk heyetinin, görüşmelerde sahada gerginliğin süratle azaltılması ve insani durumun daha fazla kötüleşmesinin önüne geçilmesi gerektiğini vurguladığını söylemişti.

Ayrıca görüşmede İdlib’de Soçi mutabakatı kapsamında varılan mutabakatların tam olarak uygulanması ve ihlallerin engellenmesi amacıyla alınabilecek önlemler istişare edilmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız