birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Rusya ve İran Hazar Denizi’nde askeri tatbikat yapacak

İran Fars Haber Ajansı, Rusya ve İran’ın Hazar Denizi’nde askeri tatbikat gerçekleştireceğini duyurdu.

DÜNYA 19.10.2015 13:47
Rusya ve İran Hazar Denizi’nde askeri tatbikat yapacak
Abone Ol google-news

İranlı askeri yetkili Ahmad Reza Bakeri’nin açıklamalarına yer verilen haberde, İran Donanması’na ait üç füze gemisinin Hazar Denizi’nde gerçekleştirilecek ortak tatbikat için Rusya’nın Astrahan şehrine varmak üzere Pazar günü yola çıktığı belirtildi.

Cihan'daki habere göre; Astrahan’a tatbikata giden İran filosu Damavand füze destroyeri ile Joshan ve Paykan adlı iki füze gemisinden oluşuyor ve filonun tatbikatla birlikte yolculuğu 14 gün sürecek. Ayrıca Ahmad Reza Bakeri İran gemilerinin Rus ve Azeri limanlarına gerçekleştireceği ziyaretlerin amacının filolar arasındaki dostluğu desteklemek ve denizcileri eğitmek olduğunu söyledi.

Damavand destroyeri ve Rusya’nın Hazar Denizi üzerindeki filosu Ağustos ayında İran’ın Bender Enzeli şehrinin kıyılarında ortak bir tatbikat gerçekleştirmişti.

Damavand destroyeri İran’da üretildi ve Mart 2015’de İran Donanması’na dahil oldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol