CHP’li Engin Altay, İzmir’de tarım arazisinde villası olduğunu ileri süren AKP'ye yakın Sabah gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu. Altay, “İftira amaçlı yayınlarla ilgili yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım” dedi.

Sabah gazetesi hakkında suç duyurusu

İktidara yakın Sabah gazetesi, İzmir'in Karaburun ilçesinde tarım arazisindeki villanın CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a ait olduğunu iddia etti. Söz konusu iddiayı “uydurma” ve “yalan” olarak niteleyen CHP’li Altay, Sabah gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Zeytinlikteki Villa Engin Altay’ın mı?” ve “Kaçak Villaya Depo Kılıfı” başlıklarıyla yayımlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten CHP’li Altay, “Haberlerde geçen taşınmaz ile hiçbir hukuki (gayri hukuki, fiili) bağım-ilgim bulunmamaktadır. ‘İnşaat alanına sık sık gittiğim ve inşaatın başında durduğum’ iddiası da tamamen hayal ürünü ve karalama amaçlıdır” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını, “Mordoğan’da ya da İzmir’in herhangi bir bölgesinde hiçbir taşınmazım bulunmamaktadır. Devletin eli altındaki kayıtlar bunun somut kanıtıdır” ifadeleriyle sürdüren CHP’li Altay, “Bu açık gerçeğe ve gerekli açıklama yapılmasına rağmen, gerçek dışı iddiaların ‘haber’ başlığı altında sürdürülmeye çalışılması, gazetecilik faaliyetinin çok ötesinde bir amaç güdüldüğünün açık göstergesidir. Basın meslek ilkelerine aykırı, kişilik haklarına saldıran, hiçbir hukuki bilgi ve belgeye dayanmayan, hayal ürünü, iftira amaçlı yayınlarla ilgili yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım” diye konuştu.