birgün

12° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 25.02.2021 13:19

Sabah gazetesinde peş peşe AKP eleştirileri

Sosyal medya hesabından istifa eden ve sırra kadem basan Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın abisi Serhat Albayrak'ın yöneticisi olduğu Sabah gazetesinde iki gün arayla iki ayrı AKP eleştirisi çıktı.

Sabah gazetesinde peş peşe AKP eleştirileri

Berat Albayrak'ın abisi Serhat Albayrak'ın yöneticisi olduğu Sabah gazetesinde AKP'yi eleştiren iki yazı yer aldı. İki gün arayla Hıncal Uluç ve Mehmet Barlas, AKP'li bakanları eleştirdi. Barlas, tepki çeken AKP kongrelerine de değindi.

Mehmet Barlas " Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu şimdi de ‘Ya 3’üncü dalga gelirse’ şarkısını söylüyor..." başlıklı yazısında kapalı salonlarda büyük kalabalıklar eşliğinde gerçekleştirilen AKP kongrelerini hedef aldı.

Barlas'ın yazısından ilgili kısım şöyle:

"Taze incir yerine patlıcan yiyen Temel'in "Siz bunu hem uzatmışsınız hem de tadını kaçırmışsınız" dediği gibi, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun 83 milyon kişinin yaşamına ipotek koyması süreci hem uzadı hem de tadı kaçtı... "Artık ev hapisleri galiba sona eriyor" diye konuşulurken "Acaba Sağlık Bakanı Fahrettin Koca buna ne der?" sorusu akla geliyor. Aslında Bilim Kurulu veya Fahrettin Koca ne derse desin, AK Parti kongrelerindeki kalabalıklara bunların güçleri yetmiyor. Ama ellerinde "Ya 3'üncü dalga gelirse" silahı var ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konuda suskun kalıyor.

Açıkçası her televizyonu açtığımızda bize öğretilen maske, mesafe ve hijyen kurallarından bıktık. Ama ne yaparsak yapalım faydası yok. Çünkü toplumun yüzde 70'inin bağışıklanması durumu henüz gerçekleşmemiş. Bu yüzden restoranlar ve okullar açılırsa, 3'üncü dalga her an olabilirmiş."

ULUÇ'UN ELEŞTİRİSİ

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç da Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ı Bitcoin haberlerine sessiz kaldığı için eleştirmişti.

Uluç yazısında, "Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde.. 'Merkezi olmayan yatırımlar şüphelendiriyor.' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen.. 'Bitcoin konusunda kaygılarım fazla.' Dünyaca ünlü yatırımcı Jim Rogers.. 'Paranız bir anda sıfırlanabilir.' Uzman ekonomist Nouriel Roubini.. 'Dolandırıcılık içeren sözde varlık.' ..Ve çağrımıza rağmen hâlâ konuşmayan.. Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan!" ifadesini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol