2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları
2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 2. Tur Detaylı Sonuçları

Varlık Fonu’nun eski yöneticilerinden, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi, Medipol Üniversitesi öğretim üyesi ve Sabah yazarı Kerem Alkin, büyükelçi olarak atandı.

Abone Olgoogle-news
Sabah yazarı büyükelçi yapıldı: Medipol’den OECD Temsilciliği’ne

HABER MERKEZİ

Sabah ve Sabah Daily Gazetesi yazarı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Kerem Alkin, OECD Daimi Temsilciliği’ne atandı. Aynı zamanda Halk Bankası’nın Yönetim Kurulu Üyeleri’nden de olan Prof.Dr. Alkin, Türkiye Varlık Fonu’nun da eski Yönetim Kurulu Üyelerinden. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) Genel Merkezi Fransa’nın başkenti, Paris’te bulunuyor.

BİRÇOK BAŞKENTE ATAMA

Büyükelçilerin ve daimi temsilciliklerin atama kararları Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından tebliğ edildi. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevine, Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan getirildi.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Türkiye'nin Tanzanya'daki Darüsselam Büyükelçiliği görevine getirilirken, Cihad Erginay'a Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği, Ahmet Başar Şen'e Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliği, Hatun Demirer'e Türkiye'nin AGİT Nezdindeki Daimi Temsilciliği, Ahmet Demirok'a Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği görevleri verildi.

KEREM ALKİN KİMDİR?

8 Haziran 1965, İstanbul doğumlu olan Prof. Dr. Kerem Alkin İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladığı lisans eğitiminin ardından, lisansüstü eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans programı ile sürdürdü. 2010 - 2013 yılları arasında Bloomberg HT Televizyon Kanalı Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttü ve 16 Nisan 2013'den itibaren İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanlığı görevini üstlenerek, tekrar tam zamanlı olarak akademisyenlik görevinde bulundu. 11 Mart 2014'den, 23 Mart 2015'e kadar Nişantaşı Üniversitesi Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kerem Alkin, 26 Mart 2015'den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyeliği, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanlığı ile Mobilsiad Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte. Aynı zamanda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İnternet Geliştirme Kurulu üyeliği görevini de sürdürüyor.