birgün

19° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 11.08.2020 13:05

Sabah yazarı, dolar ve avrodaki yükselişin suçlusunu buldu: Muhalefet

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, dolar ve avronun Türk lirası karşısındaki yükselişiyle ilgili yazdığı yazıda da muhalefeti suçlu buldu.

Sabah yazarı, dolar ve avrodaki yükselişin suçlusunu buldu: Muhalefet

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, muhalefetin dolar ve avro artışı söz konusu olduğunda 'dış mihraklar' diye dalga geçmek dışında bir şey yapmadığını ileri sürerek, "Dış mihraklar açık. Rekabette olduğumuz ülkeler var ve Türkiye dünya sahnesinde haklı mücadelesini veriyor." diye yazdı.

Hilal Kaplan, ABD Başkanı Donald Trump'un "Türkiye, benim anlayışıma göre koyduğum sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, ekonomilerini mahvederim ve yok ederim. Daha önce de yaptım" ifadelerini hatırlattı ve şunları yazdı: "Dik durursak, terörün kökünü kazıyabiliriz. Dik durursak, Akdeniz'deki enerji pastasından payımızı alabiliriz. Dik durursak üç kıtada nüfuzu olan büyük bir ülke haline gelebiliriz. Dik durmazsak, sırtımıza sopayı vuran çok olacak; hem de bu sefer tekrar kalkmamızın şartlarını da yok ederek gelecekler."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız