birgün

9° HAFİF YAĞMUR

MEDYA 21.05.2021 10:23

Sabah yazarı, Kılıçdaroğlu’nun evindeki mutfak dolaplarını eleştirdi

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun evindeki mutfak dolaplarını eleştirdi. Gençlerin sorunlarını dile getiren Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle ilgilenmeyen Altınok, “Propaganda videosunu hazırlayan profesyonellerin ‘demode mutfak dolapları efektini’, mesajı güçlendirmek için başarıyla kullandıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

Sabah yazarı, Kılıçdaroğlu’nun evindeki mutfak dolaplarını eleştirdi

MEDYA SERVİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süredir sosyal medya hesabından evinde çekilen videolu açıklamaları paylaşıyor.

Genellikle genç kesimlere seslenen ve “AKP’nin sizden aldığı her şeyi geri vereceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’na Sabah yazarı Melih Altınok ilginç bir eleştiride bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin içeriğini ve gençlerin sorunlarını pas geçen Altınok, dekorasyonla meşgul olmayı tercih etti. Altınok, CHP liderinin evindeki mutfak dolaplarının demode olduğunu savunarak videoyu hazırlayanların mesajı güçlendirmek için ‘dolap efekti’ni kullandığını öne sürdü.

İnşaat sektörünün önemli aktörlerinden müteahhitlere seslenmeyi de ihmal etmeyen Sabah yazarı, “Aynı fiyata envai çeşit alternatif var. Az para vereceğiz diye en kötüsünü seçmek zorunda mısınız?” ifadesini kullandı.

Altınok’un “Türkiye bu mutfak dolaplarından artık kurtulmalı!” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

‘BARİ DEĞİŞİK RENKLER SEÇİN’

“Eğer videoyu izlediyseniz eminim siz de Kemal Bey'in ne söylediğini değil, o olmaz olası mutfak dolaplarını hatırlıyorsunuzdur.

Bu durumda, propaganda videosunu hazırlayan profesyonellerin "demode mutfak dolapları efektini", mesajı güçlendirmek için başarıyla kullandıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ancak alıcıların bu göstergeye tepkileri farklı oldu.

Kimileri, "Kılıçdaroğlu bizden biri, mutfağı da bizimki gibi" dedi...

Kimileri de Kemal Bey'in iddialarını kanıtlayamadığı için mahkûm olduğu tazminat davalarını hatırlatıp "Parayı nereye harcayacağı kendi tercihi. Daha az hakaret edip mutfağına pekâlâ güzel dolaplar yaptırabilir" dedi.

Bense bu tartışmayla ilgili söz hakkımı, topluca karar almışlar gibi yaptıkları evlerin mutfaklarına böyle bir örnek dolapları döşeyen zevksiz müteahhitlere seslenerek kullanmak istiyorum.

Bırakın artık bu dolapları!

Aynı fiyata envai çeşit alternatif var. Az para vereceğiz diye en kötüsünü seçmek zorunda mısınız?

Bari değişik renkler seçin.

"Hayır bizce en iyisi bu" diyorsanız da sizi, günde üç öğün zevksizliğinizden içi daralan kiracıların vicdanına havale ediyorum.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol