birgün

30° AZ BULUTLU

MEDYA 17.06.2020 09:28

Sabah yazarından Bakan Koca'ya eleştiri

Sabah yazarı Melih Altınok maskesiz dolaşanları sürekli uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya itiraz etti

Sabah yazarından Bakan Koca'ya eleştiri


İktidar yanlısı Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, "Maskesiz dolaşanları, maske takıyormuş gibi yapanları uygun dille uyaralım" diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "Vatandaş zabıta değil" itirazında bulundu.

Altınok, "İsteyen elbette sokakta, uyurken, hatta özel otomobilinde tek başınayken bile maskesini takabilir. Ama Bakan Koca'nın söylediği gibi 'maskesiz dolaşanları' hatta 'maske takıyormuş gibi yapanları' uyarmak vatandaşın üzerine vazife değil. Çünkü vatandaş zabıta değil. Bir de sokakta tanımadığımız insanlardan nizami maske takma tavsiyesi mi alacağız?" dedi.

Altınok, şunları kaydetti:

"Öyle ya, bizler pandemi sürecinden sizin nezaketinize ve hoşgörünüze şahidiz... Peki, siz sokakta herkesin sizin gibi nazik ve hoşgörülü olacağına kefil olabiliyor musunuz Sayın Bakan?"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hemen hemen her gün maske kullanımına dair uyarılarda bulunan bir paylaşım yapıyor. Koca, bazen maskenin yanlış kullanıma dair fotoğraflar paylaşarak uyarıyor bazen de sosyal mesafenin ihlal edildiği anların görüntüleriyle maske ve mesafenin önemine dikkat çekiyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız