birgün

19° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 02.04.2020 10:10

Sabahattin Ali ‘Sabah Yıldızı’ ile anılacak

Sabahattin Ali ‘Sabah Yıldızı’ ile anılacak

Koronavirüs nedeniyle iptal edilen etkinliklerini, online yayınlarla sürdürmeye devam eden İBB Kültür Daire Başkanlığı, Sabahattin Ali’yi ölümünün 72’nci yılında belgesel gösterimi ile anıyor. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Metin Avdaç’ın üstlendiği ‘Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali Belgeseli’, bu akşam Youtube İBB Kültür Sanat kanalından saat 20.00’de online olarak yayınlanacak.

Uzun bir araştırma sürecinin ardından Almanya, Bulgaristan ve Türkiye’de gerçekleştirilen çekimlerle tamamlanan belgesel Sabahattin Ali’nin edebiyatçı kimliğinin yanı sıra sevdaları, fikir dünyası ve onu faili meçhule götüren dönemin sosyo-politik dinamikleri de ele alıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız