birgün

29° AÇIK

YAŞAM 12.09.2019 17:03

Saç stilisti, şampuan reklamlarındaki sırrı ortaya çıkardı

Saç stilisti, şampuan reklamlarındaki sırrı ortaya çıkardı


Bir şampuan markasının reklam filminde oynayacak olan mankeni hazırlayan saç stilistinin yayınladığı video, sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı. Yayınlanan videoda mankenin saçlarına ‘rüzgârda savruluyormuş gibi’ görünecek şekilde biçim verilip saç spreyiyle sabitlendiği görülüyor.

Sputnik'te yer alan habere göre; Televizyonlardaki şampuan reklamlarında rüzgârdan savrulan hacimli saçlar, her kadının hayallerini süsler. Ancak bir şampuan markasının reklam filmi için çalışan saç stilistin Sarah Laidlaw’ın yayınladığı video, olayın gerçek yüzünü açığa çıkardı. Videoda saç stilisti, reklamlarda görülen hacimli saçların satılmaya çalışılan şampuanla hiçbir ilgisi olmadığını gözler önüne seriyor. Zira set arkasında yapılan hazırlıklarda, saçlar ‘rüzgarda savruluyormuş gibi görünecek' biçimde şekillendiriliyor.

Laidlaw’ın, Instagram’dan yayınladığı videoda reklamın yüzü olan Angela Vrgoc isimli modelin saçları özenli bir şekilde yapılıyor. Ancak modeli bir vantilatörün önüne geçip saçlarının gerçekten savrulmasını beklemek yerine, saç stilisti modelin saçlarını sanki rüzgardan savruluyormuş gibi bir yana doğru şekillendirip saç spreyiyle sabitliyor.

Laidlaw’ın kısa sürece oldukça ilgi toplayan paylaşımına takipçilerinden pek çok yorum geldi. Kimisi bu çalışması ‘harika’ ve ‘çok güzel’ olarak nitelendirirken, kimileri de şaşkınlığını gizleyemedi.

Yapılan yorumlar arasında, “Bir daha televizyonda gördüğüm hiçbir şeye inanmayacağım” ifadeleri de yer aldı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız