birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SADAT'ın CEO’su Melih Tanrıverdi, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi’nin (SADAT) CEO’su Melih Tanrıverdi, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu TV100 yayınındayken verilen reklamı savundu. Tanrıverdi, “Bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor. Değil mi Kılıçdaroğlu” dedi.

GÜNCEL 15.01.2023 11:55
SADAT'ın CEO’su Melih Tanrıverdi, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı Fotoğraf: tv100
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından seçim güvenliğini tehdit etmekle suçlanan Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi’nin (SADAT) CEO’su Melih Tanrıverdi, Kılıçdaroğlu TV100 yayınındayken verilen reklamı savundu, “Bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor. Değil mi Kılıçdaroğlu” dedi.

Seçim güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle sık sık tepkilerin odağına oturan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapısına giderek açıklamalar yaptığı SADAT’ın yöneticisi Tanrıverdi, TV100’deki reklamın planlı bir şekilde verildiğini anlattı.

Kılıçdaroğlu’nun yayına çıkacağı tarihin bir CHP’li tarafından kendilerine verildiğini iddia eden Tanrıverdi, paylaştığı mesajlarda Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Tanrıverdi Twitter’dan şunları yazdı:

"2022 yılına dönük PR incelemesi yaptığımızda SADAT ile Kılıçdaroğlu birlikteliğinin en iyi reytingi yaptığını gördük.

Reklam departmanımız 1.500 TL’lik bir reklam vererek bu reytingi güzel bir PR çalışmasına döndürmüş. Tebrik ederim. Aslında ben Halk TV veya Tele 1’e istemiştim fakat Kılıçdaroğlu onların reytingi düşük kaldığı için TV 100’ü tercih etmiş.

Ama sıkıntı yok, söz o kanallara da çıkarsa onlara da reklam veririz. Hem de 750 liralık (reyting / izlenme oranı meselesi).

Etkili reklam için Halk TV veya Tele 1 planlıyorduk. Hafta ortası CHP’den bir hanım kardeşimiz Kılıçdaroğlu’nun Dündar’la yapacağı programın cumartesi yayınlanacağı bilgisini verince kanal planlamamızı değiştirmek zorunda kaldık. Bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor… Değil mi Kılıçdaroğlu."

AÇIKLAMA TV100'LE ÇELİŞTİ

Tanrıverdi’nin açıklaması TV100’ün açıklamasıyla çelişiyor. Tanrıverdi, söz konusu olayın planladığını söylerken TV100, zamanlamanın reklam departmanının ‘siyaset bilgisizliğinden’ kaynaklandığını iddia etmişti.

TV100'den yapılan açıklamada, “SADAT geçtiğimiz ay bizim de içinde bulunduğumuz bazı kanallara 8 saniye uzunluğunda sınırlı sayıda alt bant reklam yollamış idi. Böylesine politik göndermeleri ve entrikal incelikleri bilmeyen reklam servisimiz Sadat reklamını zaman zaman programların içerisine koyarak görevini yapıyordu" denilmişti.

***

NE OLMUŞTU?

TV100'de, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gazeteci Uğur Dündar'a konuk olduğu yayında “Burada terörist yetiştiriliyor” diyerek paramiliter olmakla suçladığı SADAT'ın reklamına yer verilmişti.

Sosyal medyadan açıklama yapan Dündar, "Programın içine alınan reklâmlar konusunda hiçbir bilgim, ilgim yok. Reklâm bölümü bir aydır kullanılan Sadat reklamını, yaklaşık 3 saati bulan bizim programın yayınında sadece 8 saniye kullanmış. Televizyon yönetiminin müdahalesiyle kaldırılmış. Ve tekrar ekrana getirilmemiş" ifadelerini kullanırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise yaşananlara sert tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

"O az kalmış aklınızı alırım sizin, paramiliter artıkları, siz kimi tehdit ediyorsunuz"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol