birgün

10° PARÇALI BULUTLU

SADAT'tan Sedat Peker'e benzer video ile yanıt

Sedat Peker'in El-Nusra'ya silah göndermekle suçladığı SADAT, Sedat Peker'e videolu yanıt verdi. Kameranın karşısına geçen SADAT yöneticisi Melih Tanrıverdi’nin masasında su bardağı, bir fincan çay, tatlı tabağı ve bilgisayar yer aldı.

GÜNCEL 02.06.2021 14:33
SADAT'tan Sedat Peker'e benzer video ile yanıt
Abone Ol google-news

SADAT, suç örgütü lideri Sedat Peker'e videoyla yanıt verdi. SADAT’ın videosunda, Sedat Peker’in videolarıyla olan benzerlik dikkati çekti.

Sedat Peker, son yayımladığı videoda SADAT hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Odatv'de yer alan habere göre, Sedat Peker, yayınladığı videoda Suriye'deki Türkmenler'e yardım etmek için kampanya düzenlediğinden bahsederken, 9 Ocak 2020'de görevinden istifa eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından Adnan Tanrıverdi'nin kurucusu olduğu SADAT'ın kendilerinden habersiz El-Nusra'ya silah gönderdiğini öne sürdü.

SADAT, yazı açıklamalarının ardından Sedat Peker’e videoyla yanıt verdi.

SADAT’ın videosunda, Sedat Peker’in videolarıyla olan benzerlik dikkati çekti.

Sedat Peker videolarını, su bardağı, kitap ve “mesaj içeren” objelerin yer aldığı masa önünde konuşma yaparak hazırlarken, SADAT da yanıt videosunu benzer kurguyla hazırladı.

SADAT yöneticisi Melih Tanrıverdi’nin kamera önüne geçtiği görüldü.

Masada su bardağı, bir fincan çay, tatlı tabağı ve bilgisayar yer aldı.

Peker’in konuşmalarının aksine, SADAT yöneticisi Tanrıverdi açıklamalarını bilgisayardan okudu.

Tanrıverdi’nin arkasında da kitaplık ve dantel örtüler yer aldı.

sadat-tan-sedat-peker-gondermeli-video-883047-1.
Sedat Peker'in son videosundan bir kare

sadat-tan-sedat-peker-gondermeli-video-883048-1.
SADAT yöneticisi Melih Tanrıverdi'nin videosundan bir kare

SADAT'ın yayınladığı video şöyle:

SEDAT PEKER NE SÖYLEMİŞTİ?

Sedat Peker, son videosunda SADAT hakkında şunları ifade etmişti:

"MİT tırları yakalandıktan sonra kafamda şöyle bir şey oluşmuştu: Biz oraya hem toplumun duygularını yükseltmek hem de oradaki kardeşlerimize, Bayırbucak Türkmenlerine ve diğerlerine yardımcı olmak için İHA, kıyafetler, -ama sayıca çok fazla, oradaki tüm savaşçılara yetecek kadar- telsizler, çelik yelekler, onlar bunlar, tırlarca… Bu projeji düşündük. O milletvekili arkadaşımızla da konuştuk. O da düşünceyi aldı, iletmesi gereken yerlere iletti. Sonra dediler 'Biz ek tırlar verelim, sizin tırlarla beraber (gitsinler)'. Bizin tırlar 'Sedat Peker yardım konvoyu' diye gidiyor. Basına da resimler veriyoruz. Tüm ekipmanları yolluyoruz. Ama benim adıma giden diğer araçlar var. Onlar da başka yerdeki Türkmenlere gidiyor diye biliyoruz. Araçların içinde ne olduğunu bilmiyoruz, bilmiyoruz dediysem silah var, saf çocuk değiliz. Bu da normal, olması gereken şey. Ama bu MİT tarafından, askeriye tarafından organize edilmiyor. SADAT tarafından organize ediliyor, SADAT'ın içindeki bir ekip tarafından. Bunların hepsini ben kendi paramla alıyorum ama onlar hariç, onların benimle hiçbir ilgisi yok ama benim adıma gidiyor. İşlem yapılmıyor, kayıt yapılmıyor, direkt geçiş yapılıyor.

Sonra ben yüklü miktarda Mitsubishi araçlar yollamaya başlayınca dediler 'Bize de biraz verir misin, orada savaşçılar…', dedim tamam, verelim. Türkmenler her yerden videolarla teşekkür ediyorlar aracı aldık diye, bir iki tanesi arapça konuşuyorlar. Sonra bizim Türkmen arkadaşlar 'Bunlar el Nusracı' dedi. Bizim diğer arkadaşlar da 'Bu gidenler el Nusra'ya gidiyor' diyor. Evet, benim üzerimden gidiyor. Samimi yapıyorum. Ama ben yollamadım, SADAT'çılar yolladı. Kibrit kutusuna sokacağım sizi, hem de devleti de yargılatmayacağım."

SADAT, Peker'in iddiaları üzerine yaptığı açıklamada, "Şirketimizin Peker tarafından terörist gruplara teslim edilen silahlarla hiçbir ilişkisi yok" ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol