birgün

2° KAPALI

Sade Vatandaş kanalının sahibi, sokak röportajı sırasında gözaltına alındı

Sade Vatandaş kanalının sahibi Mehmet Koyuncu, sokak röportajı yaptığı Gebze’de gözaltına alındı.

GÜNCEL 27.11.2022 14:48
Sade Vatandaş kanalının sahibi, sokak röportajı sırasında gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Yaptığı sokak röportajlarıyla tanınan 'Sade Vatandaş' kanalının sahibi Mehmet Koyuncu, Gebze'de yaptığı sokak röportajı sırasında sokakta polislerce gözaltına alındı. Röportaj yaptığı sırada gözaltına alınan Koyuncu, daha sonra serbest bırakıldı.

Gözaltına alınma anını sosyal medya hesabından paylaşan Koyuncu, kolunun bükülmeye çalışıldığını ve gözaltı kararı olmadan alıkonulduğunu söyledi.

Gebze’de yaklaşık üç saat boyunca sorun yaşamadan çekim yaptıklarını ve görüşme yaptıkları iki kişinin tartışmasının ardından polis ekiplerinin geldiğini aktaran Koyuncu, "Hiçbir suç unsuru yokken bize yaptıkları bu muamelenin hesabını soracağız. Tamamen keyfi olan bu tutumu tüm Türkiye görsün. Ortamda yapılan hakaretin kuytuda özrü olmaz sevgili AK Parti polisleri. Bu saatten sonra sizlerin yüzünü röportajlarda sansürlemeyeceğiz” dedi.

Koyuncu, “Yaptıklarınızın hesabını çocuklarınıza torunlarınıza verin. Eşinize dostunuza karşı yüzünüz olmasın. Keyfiyetiniz, gazeteciyi hırpalarım bana bir şey olmaz tavrını size unutturacağım. Size inat sizin gibileri bitirmek için bu işe devam edeceğim. Susan korkan herkes bu rezaletin ortağıdır. Sizler mesleğinin onurunu ayaklar altına alan insanlarsınız” ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol