birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde adı geçen Drej Ali: Polis beni aramıyor

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde adı geçen Drej Ali lakaplı Ali Yasak, olayla ilgisi bulunmadığını ve cinayeti işlediği belirtilen yeğeni ile 4 yıldır görüşmediğini öne sürdü.

GÜNCEL 28.01.2022 11:34
Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde adı geçen Drej Ali: Polis beni aramıyor
Abone Ol google-news

Ece Erken’in Alaattin Çakıcı ile bağlantılı eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesi olayında hakkında arama kararı çıkarıldığı iddia edilen Drej Ali lakaplı Ali Yasak, sessizliğini bozdu.

Drej Ali, Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşarak "Yeğenlerimi de son olarak 4 yıl önce annemin cenazesinde gördüm. Onlarla da hiçbir irtibatım yok," dedi.

Emniyetin yaptığı açıklamada cinayet sırasında restoranda Drej Ali'nin de bulunduğu ve cinayeti yeğeninin işlediği belirtiliyordu.

"GİDİP POLİSE TESLİM OLSUNLAR"

Drej Ali, açıklamasında şunları söyledi:

"Avukat Şafak Bey’i öldürdüğü gerekçesiyle iki yeğenimin arandığı doğrudur. Kardeşim Mehmet Yasak'ın oğulları. Ancak ben Mehmet Yasak'la 20 yıldır konuşmuyorum. Aynı şekilde yeğenlerimi de son olarak 4 yıl önce annemin cenazesinde gördüm. Onlarla da hiçbir irtibatım yok.

Çocuklarımı evlendirdiğimde de kardeşimi de, yeğenlerimi de davet etmedim. Aynı şekilde o da kendi çocuklarını evlendirdiğinde beni ve çocuklarımı davet etmedi. Yani hiçbir ilgimiz, alakamız yok. Yeğenimin adının Ali olması nedeniyle, sanki olayı yapan benmişim gibi basında yer alıyorum.

Ben aranan birisi değilim. Şu anda da işyerimdeyim. Polis beni aramıyor. Arıyorsa da adresim belli. Şu anda da işyerimdeyim. Aranan yeğenlerimin de babası tarafından bulunup teslim olmalarını istediğini öğrendim. Doğrusu da polise gidip teslim olmalarıdır. Avukat Şafak Beyi de tanımazdım."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol