birgün

24° AZ BULUTLU

SAĞLIK 06.07.2020 07:33

Sağlık Bakanı açıkladı: Üç günde en fazla vaka artışının yaşandığı iller

Sağlık Bakanı Koca, son 3 günde ortalama vaka sayısının en çok İstanbul, Ankara, Antep, Mardin, Konya, Bursa ve Diyarbakır’da artış gösterdiğini belirtti.

Sağlık Bakanı açıkladı: Üç günde en fazla vaka artışının yaşandığı iller

İktidarın ekonomik kaygılarla hızla attığı ‘normalleşme’ adımları sonrası koronavirüs vaka sayıları artmaya devam ediyor. Normalleşmeye geçilen 1 Haziran'da vaka sayısı 827'yken 5 Temmuz'da ise bin 148 olarak açıklandı.

Fahrettin Koca'nın dün sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıkladığı "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, 46 bin 414 test yapıldı, bin 148 kişiye Covid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 19 hasta yaşamını yitirdi, bin 188 kişi iyileşti.

Toplam test sayısı 3 milyon 630 bin 480, vaka sayısı 205 bin 758, vefat sayısı 5 bin 225 olarak kayıtlara geçti.

Yoğun bakımdaki hasta sayısı 1127, solunum cihazına bağlı hasta sayısı 392, toplam iyileşen hasta sayısı da 180 bin 680 oldu.

Bakan Koca, Twitter hesabından son verilere ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

"Son 3 günde ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller; İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben artış eğiliminde. Tedbir varken bugün vefat eden sayısı kanıksanacak tablo değil."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız