birgün

26° AÇIK

SAĞLIK 13.06.2021 09:10

Sağlık Bakanı Koca'dan 40 yaş için koronavirüs aşısı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz" dedi. Koca, bugün aşı olmak için randevu alan kişi sayısını da açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca'dan 40 yaş için koronavirüs aşısı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada; "Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

500 BİNE YAKIN AŞI YAPILDI

Bakan Koca, dün yaptığı açıklamada, "12 Haziran Cumartesi toplam 449 bin 684 aşı yapıldı. Aşı yaptırmak üzere randevu alanların yüzde 99,485'i gelip aşılarını yaptırdı. Normal hayata bir adım daha yaklaştık. Sağ olun" demişti.

BUGÜN AŞI OLACAKLARIN SAYISI AÇIKLANDI

Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan toplumsal bağışıklama kapsamında, Türkiye genelinde bugün 448 bin kişi Covid-19 aşı randevusu aldı.

Twitter hesabından Covid-19 aşılama sayısına ilişkin paylaşımda bulunan Koca, "Bugün 448 bin kişi için aşı günü" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol