birgün

16° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 03.08.2021 11:48

Sağlık Bakanı Koca'dan yangınlardaki son duruma ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Muğla ve Antalya'daki yangınlara ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı. Koca Muğla'da bir, Antalya'da ise 7 can kaybı olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Koca'dan yangınlardaki son duruma ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de devam eden orman yangınlarına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklama yaptı.

Yangınlara ilişkin bilgi veren Koca, Muğla'da 271, Antalya'da ise 598 kişinin tedavisinin tamamlanarak taburcu edildiğini bildirdi. Koca, Muğla'da bir, Antalya'da ise 7 can kaybı olduğunu belirtti.

Koca şu ifadeleri kullandı:

"ANTALYA. 598 hastamızı tedavilerini tamamlayarak taburcu ettik. Tedavisi devam eden 11 hastamız var. Bölgedeki felakette 7 can kaybımız oldu. 34 Ambulans, 17 UMKE ekibi, 1 mobil komuta aracı, toplam 191 sağlık profesyoneli ile sahadayız

MUĞLA. 271 hastamızı tedavilerini tamamlayarak taburcu ettik. Tedavisi devam eden 36 hastamız var. Bölgedeki felakette 1 can kaybımız oldu. 44 Ambulans, 16 UMKE ekibi, 1 mobil komuta aracı, toplam 228 sağlık profesyoneli ile sahadayız."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol