Sağlık Bakanı’ndan ambulansa yol vermeyen şoföre ilişkin açıklama

01.03.2019 13:52 GÜNCEL
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul’da ambulansa yol vermeyen sürücü hakkında açıklamalarda bulundu. Koca, “Maalesef yaşanan olay son derece üzücü. İçinde hasta vatandaşı taşıyan ambulansa izin vermeyen bir yaklaşım tarzı kabul edilemez. Bununla ilgili de maalesef birtakım sadece para cezasına yönelik yaptırımlar var, daha caydırıcı cezaların olması gerektiği kanaatindeyim. Sayın İçişleri Bakanımızla da bu konuyu tekrar […]

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İstanbul’da ambulansa yol vermeyen sürücü hakkında açıklamalarda bulundu.

Koca, “Maalesef yaşanan olay son derece üzücü. İçinde hasta vatandaşı taşıyan ambulansa izin vermeyen bir yaklaşım tarzı kabul edilemez. Bununla ilgili de maalesef birtakım sadece para cezasına yönelik yaptırımlar var, daha caydırıcı cezaların olması gerektiği kanaatindeyim. Sayın İçişleri Bakanımızla da bu konuyu tekrar değerlendirmeyi düşünüyorum” dedi.

Bakan Koca, sigara paketlerinde yeni dönemle ilgili de konuştu.

Koca “Sigara aynı zamanda bir reklam panosu. Biz bu anlamda özellikle uyarıcı birtakım yaklaşımlarla markanın da bir bağımlılık unsuru olduğunu biliyoruz. O nedenle logo yerine sadece yüzde 5’lik ismin olduğu yüzde 85 düz sigara paketi uygulamasına temmuz ayından itibaren geçiyor olmuş olacağız” dedi.