birgün

5° AÇIK

SAĞLIK 24.12.2020 09:12

Sağlık Bakanlığı, "Çin aşısı Türkiye'ye geldi" haberini doğrulamadı

HaberTürk televizyonunda Ebru Baki ile Para Gündem programında, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısının Türkiye'ye geldiği iddia edildi. Sağlık Bakanlığı kaynakları ise iddiaları doğrulamadı.

Sağlık Bakanlığı, "Çin aşısı Türkiye'ye geldi" haberini doğrulamadı

Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısı Sinovac'ı taşıyan uçağın bugün sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı'na indiği iddia edildi. BirGün’ün ulaştığı Sağlık Bakanlığı ise, Habertürk'ün duyurduğu aşı haberini doğrulamadı.

HaberTürk televizyonunda yayınlanan 'Ebru Baki ile Para Gündem' programında öne sürülen iddiada, aşıları taşıyan uçağın sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı'na indiği söylendi.

haberturk-cin-asisi-turkiye-ye-geldi-820600-1.

Haberde ayrıca, aşılama işleminin yapılacak incelemelerin ardından, sağlık çalışanları başta olmak üzere başlayacağı ve sürece ilişkin detayların ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından saat 19.00'da açıklanacağı belirtilmişti.

BirGün’ün ulaştığı Sağlık Bakanlığı kaynakları, haberi doğrulamadı. HaberTürk'ün yayınladığı "Çin aşısı Türkiye'ye geldi" başlıklı haber de yayından kaldırıldı.

saglik-bakanligi-cin-asisi-turkiye-ye-geldi-haberini-dogrulamadi-820631-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol