birgün

14° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.10.2021 16:01

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşı rehberini güncelledi: Gebelikte mRNA aşı tavsiyesi

Covid-19 aşılama sürecine dair sıkça sorulan sorular sayfasını güncelleyen Sağlık Bakanlığı, gebelik ve emzirme döneminde mRNA aşısını tavsiye etti.

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 aşı rehberini güncelledi: Gebelikte mRNA aşı tavsiyesi

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs hastalığına dair sıkça sorulan soruları cevaplandırdığı sayfayı güncelledi. Bakanlık, gebelik öncesi, gebelik ve emzirme dönemlerinin tamamında mRNA aşısının tavsiye edildiğini belirtti.

Daha önceki cevaplarında, “Gebelikte/emzirme döneminde COVID-19 mRNA aşısının uygulanmasına ilişkin veri bulunmamaktadır” diyen Sağlık Bakanlığı, “Yapılan araştırmalarda aşılamanın gebelerin düşük riskini artırmadığı yönünde bilgiler yayımlanmıştır” vurgusu yapıyordu.

Bakanlık, güncellenen cevaplarda ise, “Gebelikte/emzirme döneminde COVID-19 mRNA aşısının uygulanmasına ilişkin veriler incelendiğinde gebelere aşı uygulanması tavsiye edilmektedir” ifadelerini kullandı.

Bakanlığın konuya ilişkin yanıtında, “Yapılan araştırmalarda aşılamanın gebelerin düşük riskini artırmadığı yönünde bilgiler yayımlanmıştır” dendi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol