birgün

-3° AÇIK

GÜNCEL 24.11.2020 19:44

Sağlık Bakanlığı en yüksek günlük can kaybı ve hasta sayısını açıkladı

Bakanlığın eksik verilerine göre, bugün en yüksek günlük can kaybı ve hasta sayısını açıklanırken toplam can kaybı 12 bin 672'ye, 'hasta sayısı ise 460 bin 916'ya yükseldi.

Sağlık Bakanlığı en yüksek günlük can kaybı ve hasta sayısını açıkladı

Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini açıkladı. Buna göre son 24 saatte Türkiye'de 161 yurttaş yaşamını yitirdi, 7 bin 381 yeni 'hasta' tespit edildi.

Bakanlığın eksik açıkladığı verilere göre, toplam can kaybı 12 bin 672'ye, 'hasta sayısı ise 460 bin 916'ya yükseldi. Bakan Koca, Ağır hasta sayısının 4 bin 500'ü aştığını duyurdu.

saglik-bakanligi-en-yuksek-gunluk-can-kaybi-ve-hasta-sayisini-acikladi-808853-1.

Twitter'dan açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bugün tespit edilen 7.381 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 4.543’e ulaştı. Salgının seyrini değiştirmek elimizde. Aldığımız tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için desteğiniz şart. Zorunlu olmadıkça kalabalıklardan uzak durun" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız