birgün

13° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 05.05.2021 12:02

Sağlık Bakanlığı geri adım attı: Aile hekimleri bayramda idari izinlerini kullanabilecek

Şeker Bayramı tatilinde aile hekimlerinin çalışacağını açıklayan Sağlık Bakanlığı, aile hekimlerinin “çalışmıyoruz” açıklamasının ardından geri adım attı. Aile hekimlerinin idari izinlerini kullanabileceği, aşı randevularının ise hastanelere kaydırılabileceği veya erteleneceği bildirildi.

Sağlık Bakanlığı geri adım attı: Aile hekimleri bayramda idari izinlerini kullanabilecek

İSMAİL ARI

Şeker Bayramı tatilinde aile hekimlerinin çalışacağını açıklayan Sağlık Bakanlığı, geri adım attı.

Sağlık Bakanlığı, Şeker Bayramı tatilinde aile hekimlerinin çalışacağını duyurmasının ardından Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN) ile Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF), “Bayram tatilinde aile hekimliklerine gitmeyeceklerini ve aile hekimliklerinin kapalı olacağını” duyurdu.

Aile hekimlerinin iş bırakma kararının ardından uzmanlar, bayram tatilinde yaklaşık 680 bin yurttaşın ikinci doz aşılarının olması gerektiği belirtilerek aşı kaosu yaşanabileceği uyarısında bulurken Sağlık Bakanlığı da geri adım attığını açıkladı.

RANDEVULARI AİLE HEKİMLERİ PLANLAYACAK

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan “Tam Kapanma Döneminde Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri” konulu yazıda, Şeker Bayramı olan 10-11-12 Mayıs’ta “Aile sağlığı merkezlerinde planlamanın aile hekimlerinin yetkisinde olduğu” belirtildi.

Aile hekimlerinin, kendilerine kayıtlı yurttaşların aşı planlamasını hastaneye alarak ya da erteleyerek idari izinlerini kullanabileceği bildirildi.

saglik-bakanligi-geri-adim-atti-aile-hekimleri-bayramda-idari-izinlerini-kullanabilecek-872430-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol