Sağlık Bakanlığı'nın 10 bin 900 sürekli işçinin alımına ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlanırken yurttaşlar, Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır, ne zaman sorusunu aratıyor. Peki, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır? Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu ne zaman? Sağlık Bakanlığı işçi alımına dair başvuru ekranları ve açıklamalar haberimizde

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır, başvurular ne zaman?
Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır, başvurular ne zaman?

Sağlık Bakanlığı'nın 10 bin 900 sürekli işçinin alımına ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.Karar Resmi Gazete'de yayınlanırken, adaylar Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır, başvurular ne zaman? sorusunu aratıyor. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır? Detaylar haberimizde.

4857 sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı'nın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 10 bin 900 sürekli işçi alımı yapılacak. Bu kapsamda; 4 bin 958 temizlik görevlisi, 3 bin 386 güvenlik görevlisi (silahsız), 747 klinik destek elemanı (hastane), 520 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 279 elektrikçi, 195 inşaat boyacısı, 130 marangoz, 277 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 258 bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elamanı ile 150 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı istihdam edilecek.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır, başvurular ne zamanSağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır, başvurular ne zaman

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu nereden yapılır

Adaylar Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu başvurularını Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) "esube.iskur.gov.tr" adresi üzerinden gerçekleşecek.

Başvuru ekranına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu ne zaman

Sağlık Bakanlığı işçi alımı başvurusu başvurularını adaylar 22-27 Mart tarihler arasında gerçekleştirebilecekler.

Bakanlığın ihtiyaç duyduğu hizmet türü ve mesleklerdeki alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecek. Bu nedenle başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak.

Başvurular, ilgili mevzuat hükümlerine göre İŞKUR tarafından alınacak. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacak.

Adaylar başvuru şartları ve aranan niteliklere ilişkin bilgilere İŞKUR'un internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.