birgün

15° PARÇALI BULUTLU

SAĞLIK 29.04.2020 15:02

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs yoğunluk haritasını herkesin erişimine açtı

Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan 'Hayat Eve Sığar' yeni gelen güncellemeyle koronavirüs vaka yoğunluk haritası herkesin erişimine açıldı. Uygulama ile il il koronavirüs testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeler görülebiliyor

Sağlık Bakanlığı, koronavirüs yoğunluk haritasını herkesin erişimine açtı

Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan 'Hayat Eve Sığar' uygulamasına yeni gelen güncellemeyle, tüm illerdeki koronavirüs vaka yoğunluk haritası erişime açıldı. Kullanıcılar, uygulama il il koronavirüs testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri görebiliyor.

Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, ‘ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor.

Uygulama yurttaşları koronavirüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirildi.

Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı ile ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği belirtiliyor.

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına ulaşılabiliyor.

Evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğu görülebiliyor.

'Hayat Eve Sığar' mobil uygulaması bir süredir Android ve App Store platformlarında yayında.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız