birgün

4° AZ BULUTLU

Sağlık Bakanlığı yerli aşı sorularına yanıt veremedi: "Sayın bakanımız vatandaşlarımızla paylaşmaktadır"

BirGün CİMER’e "Yerli Covid-19 aşısı Turkovac kaş kişiye yapıldı ve ne kadar üretildi?" diye sordu. Sağlık Bakanlığı’nın yanıtında ise "Konuya dair açıklamaları sayın bakanımız vatandaşlarımızla paylaşmaktadır" diye yanıt verildi.

GÜNCEL 12.11.2022 12:37
Sağlık Bakanlığı yerli aşı sorularına yanıt veremedi: "Sayın bakanımız vatandaşlarımızla paylaşmaktadır" Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

Sağlık Bakanlığı, Urfa’daki bir laboratuvarda seri üretiminin yapıldığı açıklanan yerli Covid-19 aşısı Turkovac’a ilişkin soruları yanıtsız bıraktı.

BirGün Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) "Turkocav aşısı toplam kaç kişiye ve kaç doz yapılmıştır? Aşı toplam ne kadar üretilmiştir? Bakanlık depolarında ne kadar aşı vardır ve yurtdışına ne kadar aşı gönderilmiştir?" sorularını yöneltti.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Aşı İle Önlenebilir Hastalıklar Dairesi Başkanlığı’nın verdiği yanıtta ise, "Konuya dair açıklamaları sayın bakanımız vatandaşlarımızla paylaşmaktadır. Ayrıca yıllık yayınlanan faaliyet raporlarımızda aşılama bilgilerine yer verilmektedir" ifadelerine yer verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol