birgün

19° AÇIK

GÜNCEL 08.05.2021 10:20

Sağlık çalışanlarına 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek: Yetki Bakan Koca'da

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle, Sağlık Bakanlığı'na bağlı sağlık tesislerinde görevli personele, 4 ay süreyle ek ödeme yapılacak.

Sağlık çalışanlarına 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek: Yetki Bakan Koca'da

Sağlık çalışanlarına 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren 4 ay süreyle ek ödeme yapılmasına dair yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görevli personele, 1 Nisan 2021'den itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek. Yapılabilecek ek ödeminin kapsam ve oranı ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından belirlenecek.

AA’nın aktardığına göre, Resmi Gazete'de yayımlanan "Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile 4 Mart 2020 tarihli yönetmeliğe geçici madde eklendi.

TAVAN EK ÖDEME TUTARINI GEÇEMEYECEK

Yeni düzenlemeye göre, 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle yer ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı, bakan tarafından belirlenmek kaydıyla personele ek ödeme yapılabilecek.

Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemeyecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol