birgün

28° AÇIK

GÜNCEL 15.06.2021 10:04

Sağlık Müdürü görevden alındı, Fakıbaba paylaşımını sildi

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Twitter üzerinden yazdığı mesaj sonrası Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü değişti. Bunun üzerine, Fakıbaba da paylaşımını sildi.

Sağlık Müdürü görevden alındı, Fakıbaba paylaşımını sildi

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa’da sağlık sisteminde yaşanan problemlerle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sitem eden Fakıbaba, kentte sağlığın iyi yönetilmediğini ve bunu 2 yıldır Bakan Koca’ya anlatmaya çalıştığını belirtti.

Sözcü'nün haberine göre; bu mesajın ardından ilginç bir gelişme yaşandı ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş'un yerine, aslen Şanlıurfalı olan Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm atandı.

Gülüm, bu sabah düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. Emre Erkuş'tan teslim aldı. Devir teslim töreninde halef-selef müdürler birbirlerine başarı dileklerini iletti.

Aynı zamanda bir doktor olan Fakıbaba, tweetinde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Eski bir Başhekim ve Genel Cerrahi Uzmanı olarak Şanlıurfa'da Sağlığın iyi yönetilemediğini görüyorum. Bunu 2 yıldan beri sayın Bakanımıza anlatmaya çalışıyorum. Ancak başarılı olamadım. Bu sefer sayın Bakanımızın Şanlıurfa'daki Sağlıkla ilgili problemleri çözeceğine inanıyorum.”

BAKANLIK YAPMIŞTI

2004-2014 yılları arasında Şanlıurfa Belediye Başkanı olan Fakıbaba, 2017-2018 yılları arasında da Başbakan Binali Yıldırım’ın hükümetinde Tarım ve Orman Bakanlığı görevinde bulunmuştu.

saglik-muduru-gorevden-alindi-fakibaba-paylasimini-sildi-887836-1.

***

AHMET EŞREF FAKIBABA KİMDİR?

Ahmet Eşref Fakıbaba, 2009 yerel seçimlerinde Şanlıurfa’dan aday olmuş ancak listeye alınmamıştı. O dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Buraya ceket koysak yüzde 70 oy alır” demiş, bu sözleri kentte büyük tepki çekmiş ve Erdoğan Topçu Meydanı’nda miting yaparken meydandakiler bir anda ceketlerini sopaların ucuna takarak protesto etmişti. 2009'da bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerindeyüzde %44 oy alarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fakıbaba için Erdoğan “bu trenden inen bir daha binemez” demiş ancak daha sonra 22 Ocak 2013’te AKP’ye dönmesine izin vermişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol