birgün

13° AÇIK

GÜNCEL 16.04.2019 18:37

Sağlıkta şiddete karşı #SessizKalma

Sağlıkta şiddet artarak devam ederken, sağlık çalışanları çeşitli eylemlerle şiddete karşı tepki gösteriyor. Türk Tabipler Birliği, bu akşam 20:30’da #SessizKalma etiketiyle Twitter eylemi başlatıyor. Sağlık çalışanları yarın şiddete karşı sokağa çıkıyor. İstanbul, İzmir ve Antalya olmak üzere birçok ilde Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasası’nın bir an önce çıkarılması talep edilecek. Bugün aynı zamanda Doktor Ersin Arslan’ın […]

Sağlıkta şiddete karşı #SessizKalma

Sağlıkta şiddet artarak devam ederken, sağlık çalışanları çeşitli eylemlerle şiddete karşı tepki gösteriyor. Türk Tabipler Birliği, bu akşam 20:30’da #SessizKalma etiketiyle Twitter eylemi başlatıyor.

Sağlık çalışanları yarın şiddete karşı sokağa çıkıyor. İstanbul, İzmir ve Antalya olmak üzere birçok ilde Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasası’nın bir an önce çıkarılması talep edilecek. Bugün aynı zamanda Doktor Ersin Arslan’ın öldürüldüğü tarih. Çalışanlar, bugünün, “Sağlıkta Şiddete Karşı Mücadele Günü” olmasını istiyor.  İstanbul Tabip Odası, kurumlarda yapılacak bir dakikalık saygı duruşunun ardından, saat 12.30’da Doktor Fikret Hacıosman’ın öldürüldüğü Medicana Bahçelievler Hastanesi’nde açıklama yapılacağını duyurdu. Akşam saat 19.00- 20.00 arasında Kadıköy İskele Meydanı’nda Sağlıkta Şiddet Nöbeti gerçekleştirilecek.

İzmir’de de saat 12.30’da da Konak Eski Sümerbank önünde geniş katılımlı bir basın açıklaması gerçekleştirilecek. Antalya Tabip Odası da, saat 12.30’da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yapılacağını bildirdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız