birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Sahne emekçilerine destek için enstrümanlarını satışa çıkardılar

Türk Halk Müziği'nin usta ismi Musa Eroğlu, Melek Mosso, Kurtalan Ekspres’in bas gitaristi Ahmet Güvenç, sahne emekçilerine destek olmak için enstrümanlarını satışa çıkardı.

KÜLTÜR SANAT 04.06.2021 09:16
Sahne emekçilerine destek için enstrümanlarını satışa çıkardılar
Abone Ol google-news

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan sahne sanatçıları ve emekçilerine kademeli normalleşme döneminde adım atılmaması sonrası Ahbap Derneği devreye girdi.

400 TL’ye kadar olan elektrik, su ve doğalgaz faturalarını bağış usulüyle karşılama kampanyası başlattı. Türk Halk Müziği’nin duayen isimlerinden Musa Eroğlu kampanyaya bağlamasını satışa çıkarak destek oldu.

Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent, “Musa Eroğlu abimiz sahne emekçilerinin ödenmemiş faturaları için bağlamasını satışa çıkardı. En yüksek fiyatı veren o güzel ve emek dolu, fiyatı paha biçilemez bağlamaya sahip olacak” dedi.

MELEK MOSSO FLÜTÜNÜ SATIŞA ÇIKARDI

Sanatçı Melek Mosso ise kampanyaya flütünü bağışlayarak destek oldu. Haluk Levent, “Sevgili Melek Mosso aradı. 'Abiciğim sahne emekçileri için başlattığın kampanyaya sahnede çaldığım flütü bağışlamak istiyorum' dedi. Cansın Melek! Bu flüte en yüksek parayı veren aynı zamanda sahne emekçilerinin faturalarına destek olmuş olacak” açıklaması yaptı.

Kurtalan Ekspresin bas gitaristi Ahmet Güvenç, kampanyaya katılan başka bir isim oldu. Efsanevi gitarist, “Halukçuğum yıllardır sahnede çaldığım bas gitarımı, müzisyen kardeşlerimin faturaları için satışa çıkarıyorum” diyerek sahne emekçilerine destek verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol