birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 12.08.2020 14:28

Sahte koronavirüs genelgesine soruşturma açıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan ve alınacak önlemler ile ilgili dolaşıma sokulan sahte belge deşifre oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıldığı ileri sürülen belge ile kamuoyunu yanıltmaya çalışan kişiler için soruşturma başlatıldı.

Sahte koronavirüs genelgesine soruşturma açıldı

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tebirleri kapsamında sosyal medya, haber, basın yayın organları üzerinden kamuoyunu yanıltmaya yönelik girişim, sahte belge ve paylaşımlara karşı halkı uyardı.

Bakanlık sahte evrak düzenleyenler hakkında da soruşturma başlattı.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Biz, yalanlamaktan yorulduk, Birileri, ısrarla, birkaç günde bir YALAN BELGE üretmekten yorulmadı. Koronavirüs Tedbirleri kapsamında alınan ve alınacak önlemler için, RESMİ KAYNAKLAR harici SÖYLENTİLER ve SAHTE BELGELERE İTİBAR ETMEYİNİZ. Lütfen"

Sosyal medyada dolaşıma sokulan belgede 31 Ağustos'tan sonra tüm koronavirüs yasaklarının geri geleceği yazılıydı. Sahte belgede İçişleri Bakanlığı'nın da imzası bulunuyordu.

sahte-koronavirus-genelgesine-sorusturma-acildi-767836-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız