İstanbul Bağcılar'da polis olduklarını söyleyerek 69 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmad Rafik Olabi'nin evine giren hırsızlar, Olabi'nin önce ellerini kelepçeledi sonra bıçaklayarak öldürdü. Şüpheliler evden aldıkları bir miktar parayla uzaklaşırken güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Suçlarını itiraf eden 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sahte polisler, evine hırsızlık için girdikleri kişiyi kelepçeleyip öldürdü

İstanbul Bağcılar'da kendilerini polis olarak tanıtan iki kişi hırsızlık amacıyla girdikleri evde 69 yaşındaki Ahmad Rafik Olabi'yi bıçaklayarak öldürdü.

Bağcılar'da 3 Şubat 2022 tarihinde meydana gelen olayda 69 yaşındaki Suriye uyruklu Ahmad Rafik Olabi evinde öldürülmüş olarak bulundu. Yapılan incelemede herhangi bir suç kaydı bulunmayan Ahmad Rafik Olabi'nin elleri kelepçelendikten sonra öldürüldüğü tespit edildi. Ayrıca katil ya da katillerin olaydan sonra evde arama yaptıkları belirlendi.

Cinayet Büro Amirliği tarafından olaydan sonra başlatılan çalışmada polis şüphelilerin olaydan sonra ellerinde bir torbayla uzaklaşırken güvenlik kameralarına yakalandığını belirledi. Önce eşkalleri daha sonra kimlikleri tespit edilen şüphelileri yakalamak için takip başlatıldı.

3 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri şüpheliler Murat T. (27) ile Ferhat T.'yi (23) Bağcılar'da düzenledikleri operasyonla gözaltına aldı. Olayın üçüncü şüphelisi Abdullah A. (30) da 7 gün sonra Van'da yakalandı. Şüphelilerden Murat T.'nin 9 kez, Ferhat T.'nin 2 kez, Ablullah A.'nın ise daha önceden 5 kez çeşitli suçlardan gözaltına alındığı belirlendi.

SUÇLARINI İTİRAF EDİP CİNAYETİ ANLATTILAR

Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan şüphelilerin suçlarını itiraf ettikleri öğrenildi. Şüphelilerden Murat T. poliste verdiği ifadesinde "Amacımız hırsızlıktı. Polis olduğumuzu söyledik. Hazırladığımız sahte kimlikleri göstererek içeri girdik. Ondan para istediğimizde bize direnince ellerini kelepçeledik. Direnmeyi sürdürünce onu öldürdük. Daha sonra evde bulduğumuz paraları alarak olay yerinden ayrıldık" dedi.

Poliste işlemleri tamamlanan 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(DHA)