birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 03.06.2020 12:22

Şair Ahmet Telli, 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten ifadeye çağrıldı

Şair Ahmet Telli, adını taşıyan sosyal medya hesabından yapılan paylaşım nedeniyle, Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması ile ifade vermeye çağrıldı

Şair Ahmet Telli, 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten ifadeye çağrıldı

Usta şair Ahmet Telli, adını taşıyan Facebook sayfalarının paylaşımı sebebiyle Cumhurbaşkanına hakaret suçlaması ile karakola ifade vermeye çağrıldı.

73 yaşındaki Ahmet Telli olayı kişisel hesabından duyururken, "Adımı kullanarak açılan bir Facebook sayfasında yapılan paylaşım nedeniyle Cumhurbaşkanı'na hakaret diye karakola çağrıldım. Bu sayfalar böyle mi oluyor" dedi.

'KİŞİSEL HESABIM DIŞINDA HERHANGİ BİR HESAPLA İLİŞKİM YOK'

Ahmet Telli daha sonra yaptığı başka bir paylaşım ile, kişisel Facebook hesabı haricinde herhangi bir hesapla ilişkinin olmadığını söyledi. Telli, "Kullandığım ve bana ait olan tek sayfa budur. Adımı taşıyan diğer facebook sayfalarını yönetenleri tanımıyorum" dedi.

Telli'nin ifade vermeye çağrılmasına pek çok şair de tepki gösterdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız